Tre kosovarë të vdekur në sulmet në Munih, Konsullata e Kosovës s’ka informata

Edhe pse në media dhe rrjetet sociale po njoftohet se në sulmet e djeshme në Munih të Gjermanisë, kanë vdekur edhe kosovarët Dijamant Zabergja, Armela Segashit dhe Sabina Sulajt.

Konsullata e Kosovës në Munih i ka thënë KosovaPress-it se ende nuk kanë asnjë informatë zyrtare nëse ndonjë nga nëntë viktimat janë kosovarë.
“Ne e kemi të pamundur të kontaktojmë policinë për shkak e nuk punojnë linjat. Po ashtu, e kemi të pa mundur të dalim në rrugë për shkak të apelit të policisë që të qëndrojmë në shtëpitë tona. Për këtë arsye ne nuk po mundemi të bëjmë vizitë as nëpër spitale”, i ka thënë KosovaPress-it, njëri nga përfaqësuesit e Konsulltës së Kosovës në Mynih.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme