Pas vrasjes së ambasadorit rus, SHBA mbyll ambasadën në Ankara

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Ankara është mbyllur për 24 orë aktivitetin e saj, pas incidentit me armë ku mbeti i vrarë ambasadori rus.

Një sulmues kishte hapur zjarr rreth orë 3:50 në ambasadorin Andrey Karlov nga afërsia, por që më pas është kapur nga policia, thuhet në një qëndrim.

Burri kishte fshehur armën në pallton e tij dhe më pas gjuajti me tetë plumba në ajër, para se të ndërhynte sigurimi i ambasadës për ta marrë në mbizotërim.

Nga këto zhvillime, SHBA ka mbyllur ambasadën në Ankara dhe konsullatat në Stamboll dhe Adana deri të martën./Klan Kosova/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme