Përleshje në burgun e Brazilit, 25 të vrarë

Sakte.net / E hënë, 17 Tetor 2016  

Të paktën 25 të burgosur kanë mbetur të vrarë si pasojë e një përleshje mes dy grupeve në një burg të mbipopulluar në veri të Brazilit. 7 prej të burgosurve u është prerë koka, ndërsa 6 të tjerë janë djegur.

Sipas BBC, përleshja ka ndodhur në një burg në kryeqytetin e provincës Roraiama, Boa Vista, gjatë bastisjes së repartit të një grupi nga grupi tjetër gjatë orëve të vizitës. Të burgosurit, të cilët mbanin me vete thika dhe shkopinj druri, arritën të merrnin peng rreth 100 vizitorë. Pengjet u liruan dhe trazirat morën fund.

Por për fat të keq gjithçka përfundoi tragjikisht, me humbjen e 25 jetëve.

20161016_173156