Plagoset më armë Ambasadori i Rusisë në Ankara

Ambasadori rus në Ankara, Andrei Karlov, është qëlluar me armë zjarri dhe është plagosur rëndë, derisa po e vizitonte një galeri arti.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat turke