”Platformën për të drejtat e shqiptarëve” Fërçkoski e quan zhgënjim

Ka pasur shumë reagime për platformën e përbashkët të partive shqiptare për të drejtat e partive shqiptare në Maqedoni. Pritej koment edhe nga Ljubomir Fërçkoski.

”Nuk e di kush e ka përpiluar të njejtën e as kush ju ka ndihmuar që ta shkruajnë por është një dokument që ju ndihmon Gruevskit, Ahmetit, OBRM-PDUKM-së dhe BDI-së. Shqiptarëve në Maqedoni nuk ju ndihmon aspak.” thotë në fillim Frçkoski.

”Në ditën e zgjedhjeve dhe këndejmi i kam parë shqiptarët për herë të parë si faktor politik për ndryshim të qytetërimeve në Maqedoni, e jo si makineri votuese për zgjedhje. Me këtë platformë politikanët e tyre i kanë bllokuar qytetarët shqiptarë në Maqedoni që do të pengonte që ata të quhen faktor vendosës.”

Fërçkoski mes tjerash thotë se është i zhgënjyer nga kjo platformë pasi nuk ka diçka që nuk ju garanton qytetarëve shqiptarë largpamësi por shikim deri tek hunda.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme