Policia arreston në seancë gjyqësore aktivistin e VV-së, Arianit Beqirin

Në seancën gjyqësore që po mbahet ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes, Frashër Krasniqit, Adea Batushës, Atdhe Arifit dhe Egzon Halitit të akuzuar për terrorizëm, policia ka arrestuar aktivistin Arianit Beqiri.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për media.

Arrestimi i Beqirit ka ndodhur teksa po merrte pamje nga seanca gjyqësore.

Njoftimi i plotë:

Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistin Arianit Beqiri, i cili ishte prezent me ekipin e mediave të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në seancën gjyqësore ndaj katër aktivistëve. Arrestimi tij ka ndodhur teksa po merrte pamje nga seanca gjyqësore.
Veprimet e tilla të Policisë së Kosovës e paraqesin kontributin që ajo po jep në padrejtësinë që po zhvillohet ndaj Adeas, Atdheut, Egzonit e Frashërit. Mostransparenca e organeve të drejtësisë nuk mund ta mbulojë këtë padrejtësi që po iu bëhet këtyre aktivistëve.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme