Policia kufitare arreston 3 persona: Kontrabandonin me migrantë

Policia kufitare ka arrestuar 3 persona për kontrabandim me migrantë dhe falsifim të dokumentit.

Policia kufitare ka arrestuar 3 të dyshuar kosovarë, nën dyshimin se kanë kryer veprat penale “kontrabandim me migrantë” dhe falsifikim i dokumentit”.

Tek të njëjtit, policia ka gjetur dokumente të cilat dyshohet se janë të falsifikuara dhe po ashtu njëri nga të tre ka rezultuar të jetë i kërkuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj.

Të dyshuarit, pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme