Profesori sfidon studentin: Nëse e bën kosh, e anuloj provimin (VIDEO)

Vinny Forte është heroi i ri i Universitetit Ohio.

Ose të paktën i shokëve dhe shoqeve të tij në leksionin e kimisë.

Gjatë leksionit që do të zhvillohej provimi i parë i kimikës organike, profesori hodhi një top letre në pjesën e përparme të klasës për të treguar konceptin e protoneve.

Në këtë pikë sfidoi studentin që e kishte marrë topin e letrës për ta bërë kosh në koshin e plehrave nga vendi ku ishte ulur.

Nëse do arrinte ta bënte kosh, profesori i premtoi të gjithë klasës që do të anullonte provimin, dhe se të gjithë studentët do e merrnin atë me 100 pikë të plota.

Siç duket në video, Vinny Forte arriti të shënonte dhe ta linte klasën me një provim më pak.

Video e tij u bë virale në rrjetet sociale.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=nY3U-p1gcX0

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme