Superjahti 270 mln euro në Londër (Foto)

07 Shtator 2016 / 13:31 / Sakte.net
Dhjetëra mijëra anije kanë kaluar përmes Tower Bridge që kur ajo u hap për herë të parë përpara 120 vjetësh, por pak prej tyre e kanë tërhequr kaq shumë vëmendjen sa ky super-jaht anti-bombë me vlerë 270 milionë euro.

‘Motor Yacht A’ i bardhë që është pronë e miliarderit tus Andrey Melnichenko, i cili njhet si ‘King of Bling’, u pa të lundërtonte mbi Lumin Tamis të Londrës në një të shtunë pasdite të vranët dhe me erë.

Jahti gjigand, i cili është një prej 25 super-jahteve më të mëdha në botë, ka tre pishina, njëra prej së cilave me dysheme xhami, kabina luksoze si dhe një dizajn të pazakontë që duket së një lëvozghë nga fillimi në fund.

Dhe anija e cila u hodh në det tetë vjet më parë dhe që në prill u ëmsua se është nxjerrë sërish në shitje, ka paguar mbi 2,000 sterlina për të kaluar në zonën e Londrës ku ndodhej./Mapo.al

jah4jah5jah6jah7jahjah1jah2jah3jah9ja10jah11

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme