‘Pronto’ vs Vetëvendosje!, ndryshimi është i qartë

Ish-drejtori në Komunën e Prishtin dhe tash anëtar i kryesisë së Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me rënditjen e Kosovës në PISA dhe lajmin që doli sot lidhur me sukseset e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, që vjen nga Vetëvendosje.

Ai përmes një fotoje krahasuese ka bër dallimin mes dy mendësive të qeverisjes, atë siç e quan ai PRONTO, që rënditi Kosovën shumë dobët në arsim dhe Lëvizjen Vetëvendosje, që me Shpend Ahmetin po përmendet gjithandej nëpër media prestigjioze botërore si qeverisje e sukseshme.

“Kaq e qartë është, një shoqëri dy realitete”, ka shkruar Sveçla. GazetaMonitor

15380573_10212201647175827_486995595804127328_n

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme