#Protestoj: Prokuroria të hetojë deklaratën e Grabovcit

Grupi i qytetarëve #Protestoj vazhdon edhe më tej aksionet për të shprehur zërin e tyre kundër përgjimeve të publikuara të aferës “Pronto 2”.

Në aksionin e sotëm, përfaqësues të këtij grupi kanë mbajtur në duar një pankartë, në të cilën shkruante “Kë emëroi Grabovci me datën 14.09.2016”.

Përfaqësuesja e këtij grupi, Saranda Sylejmani,  përmes këtij aksioni ka kërkuar nga prokurorja Drita Hajdari , prokurori Elez Blakaj dhe Lulzim Sylejmani se për kënd e kishte fjalën Grabovci, kur deklaroi se kishte ardhur në Prokurori për të bërë disa emërime.

Sylejmani ka kërkuar që Prokuroria e shtetit të hapë hetime për atë deklaratë dhe të marrë në pyetje Grabovcin.

Ajo shtoi se deklaratat e Grabovcit i marrin seriozisht, ndonëse ai kishte thënë si në shaka.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme