Publikohen pamjet e arrestimit të terroristit të Stambollit

Mediat turke kanë publikuar pamjet e para të arrestimit të Abdulkadir Masharipov, terroristit i cili në natën e Vitit të Ri vrau 39 persona në lokalin e natës Reina në Stamboll.

Mediat turke raportojnë se ai është arrestuar së bashku me një mik të tij nga Kirgistani dhe dy femra.

Qytetarë nga Izraeli, Franca, Tunizia, Libani, India, Belgjika, Jordania dhe Arabia Saudite ishin mes viktimave dhe dhjetra të tjerë u plagosën

I ashtuquajturi Shteti Islamik mori përsipër atentatin duke deklaruar se ishte hakmarrje për përfshirjen e Turqisë në Siri.

https://www.youtube.com/watch?v=v-08QmNAeus

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme