Ramush Haradinaj problem për Serbinë

Nëse Ramush Haradinaj do të bëhet kryeministër i Kosovës pas zgjedhjeve të 11 qershorit, kjo do të shkaktonte vështirësi dhe probleme në marrëdhëniet mes Beogradit dhe Prishtinës.

 

Kështu ka deklaruar ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburoviq, raportojnë mediat serbe, përcjellë Klan Kosova.

Ajo shtoi se Serbia është e angazhuar për paqe dhe stabiliteti, dhe se do të vazhdojë që përmes procesit të dialogut t`i zgjidh çështjet dhe problemet e serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme