Ramush Tahiri thotë se Presidenti është vonuar në thirrje të seancës

Analisti Ramush Tahiri duke folur për formimin e institucioneve ka thënë se presidenti i vendit Hashim Thaçi është vonuar për thirrjen e seancës konstituive.

Ai ka folur edhe për refuzimet e partive politike që mund t’ia bëjnë Thaçit duke shtuar se nëse kjo ndodh Thaçi nuk do të ketë më kohë që ta thërras edhe një mbledhje dhe në këtë mënyrë mund të caktohet edhe data e seancës.

“Është mirë që Presidenti ta cakton datën dhe  kjo datë  mbledhje të jetë në pajtim me partitë politike”, është shprehur ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme