Rasti i aktivistëve të Vetëvendosjes kthehet në rigjykim

Rasti ndaj 4 aktivistëve të VV-së është kthyer në rigjykim nga Gjykata e Apelit, ka mësuar KTV-ja nga burime të afërta me procesin.

“Vendimi do të bëhet zyrtarisht publik brenda dy javësh”, ka thënë ky burim për televizionin.

Gjykata Themelore e Prishtinës i dënoi për terrorizëm Adea Batushën, Atdhe Arifin, Egzon Halitin e Frashër Krasniqin derisa ky vendim tani do të prishet dhe rasti nis të gjykohet nga fillimi në Gjykatën e shakllës së parë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme