Rasti që shokoi kryeqytetin, pamje të tjera nga lufta me kallashnikov në një hotel të Prishtinës

Në fund të muajit mars të 2019-s, një rast i rëndë kishte shokuar kryeqytetin – jo fortë larg ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, konkretisht në Hotelin “Familja Rezidence”, ishin dëgjuar të shtëna me armë zjarri, jo vetëm nga revolet por edhe pushka e gjatë dhe kallashnikovi.


Në videon e publikur nga portali“Front Online” shihen skenat e gjuajtjeve me armë, madje edhe plagosja në sy e njërit nga të përfshirët në këtë rast të rëndë, për të cilin Prokuroria Themelore e Prishtinës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda, më 11 tetor 2019 ka ngritur aktakuzë ndaj katër të dyshuarve, ku njëri prej tyre është edhe palë e dëmtuar.

Përveç këtyre pamjeve, u publikua edhe disa pamje të tjera të luftë që ndodhi jashtë objektit.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme