Reshejt e dëborës bllokojnë aeroportin, pasagjerët ngecin te “Adem Jashari”

Reshjet e dendura të dëborës kanë bllokuar sot Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Kjo për shkak se erërat e forta kanë bllokuar shikueshmërinë dhe se sasia e dëborës në pistën e aeroportit e kanë bërë të pamundur uljen e avionëve.

Unidon Krasniqi nga zyra për shtyp e aeroportit ka thënë se sot nga Aeroporti i Prishtinës janë realizuar vetëm dy nisje dhe se të gjitha fluturimet e tjera janë anuluar.

Krasniqi ka bërë me dije se pista e aeroportit është pastruar pjesërisht nga dëbora, mirëpo fluurimet janë anulluar. Kjo ka sjellë që një numër lartë i pasagjerëve të mbesin në aeroport. /albeu.com/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme