Rrahje masive në Shkup midis maqedonasve për hedhjen e kryqit (Video)

Festa e hedhjes së kryqit për besimtarët ortodoksnë Shkup  dhe si çdo vit tjetër, edhe këtë herë  nuk ka kaluar pa incidente.

Në Shkup, përveç riteve fetare ka pasur edhe një zënkë masive në mes besimtarëve që prisnin për të kapur kryqin.

Zënkën janë munduar ta ndalojnë pjesëtarët e sigurimit të angazhuar nga kisha ortodokse në Maqedoni por kjo grindje e prishi festën e tyre.

Merret vesh se personi që ka shkaktuar zënkën është gazetari Aleksandar Spasovski apo siç ndryshe njihet ”Sarma” i Televizionit ‘Sitel’.

https://www.youtube.com/watch?v=9VrFXviOO28&feature=youtu.be

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme