Rrëfimi i taksistit shqiptar që transportoi gjermanin e plagosur: Dukej si në luftë (Video)

Një shqiptar, që punon si taksist, ka ndihmuar një gjerman të plagosur dje në sulmin e Mynihut.

Quhet Fadil Lumi dhe ka postuar një video në “Facebook”, ku ka filmuar të riun gjerman, me këmbë të fashuar, që shpëtoi paq nga çmenduria e Mynihut vetëm me plagosje.

Postimi i Lumit në facebook:

Nuk deshi te flas

E kishte goditur nje plumb ne kembe, kishte qene me fat. Pasi ia kishin dhene ndihmen e para kishte fjetur tere naten ne banken e parkut. Nuk deshi te fliste , ishte i traumatizuar dhe plot frike e ankth. E çova ne shtepi, 100 km larg Mynihut. Me tha se dukej si lufte : britma njerezish, te vrare e te plagosur, gjithkah gjak. Deri tash thuhet per nje person qe shtiu ne masen, ishte gjerman-iranian. Motivet nuk dihen. Nente te vrare. Per momentin jeta ka filluar te normalizohet, trenat, metroja dhe autobuset qarkullojne normalisht.

https://www.facebook.com/fadil.teneqja/videos/vb.100002942698552/993766650731415/?type=2&theater

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme