Rritet numri i turistëve në Shqipëri

Sezoni turistik ka nisur që nga muaji qershor, derisa agjencitë turistike kanë bërë të ditur se këtë vit ka pasur rritje të numrit të turistëve, që vizitojnë vendet e njohura turistike

Numri i turistëve të huaj po vazhdon të rritet në Shqipëri nga viti në vit. Këtë e thonë edhe agjencitë turistike në Shqipëri.

Sezoni turistik ka nisur që nga muaji qershor, derisa agjencitë turistike kanë bërë të ditur se këtë vit ka pasur rritje të numrit të turistëve, që vizitojnë vendet e njohura turistike, raporton “Zëri i Amerikës”.

Përveç plazheve e shumë vendeve historike e kulturore, njëra nga vendet që po vizitohet më shumë është Shkodra, përcjell albinfo.ch.

Shkodra është e njohur për trashëgiminë e pasur historike, kulturore dhe bukuritë e natyrës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme