Sela: Pushteti po më sulmon

Njëri nga nënshkruesit e Deklaratës, Ziadin Sela, nga Aleanca për Shqiptarët deklaroi se pushteti dhe mediumet të afërta me ta ditëve të fundit po nxjerrin inçizime të vjetra dhe deklarata që i ka bërë gjatë fushatës zgjedhore, që sipas Selës, të fshihet krimi i pushtetit. Ai gjithashtu tha se i mbron edhe më tej interesat e shqiptarëve në Maqedoni, por nuk sheh asnjë radikalizim tek vetja.

Për t’u sqaruar me qëllimet dhe kërkesat e selës sot kanë reaguar edhe nga Lëvizja Besa. Ata thonë se nuk do të mbështesin asnjë dokument që nuk është në të mirë të qytetarëve të Maqedonisë.

Ndërsa zëdhësi i BDI-së, Bujar Osmani, mbrëmë në televizionin Telma deklaroi se Deklarata po shfrytëzohet për frikësim të qytetarëve./Telegrafi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme