Senati amerikan sot voton rezulotën për vëllezërit Bytyqi

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pritët që sot ta votojë rezolutën për vëllezërit Bytyqi.

Kjo është hera e parë që përfaqësuesit e senatit shprehin mendimin e tyre për zgjidhjen ndaj vrasjeve të krimeve të luftës ndaj tre shtetasve amerikanë.

Postimi i plotë i Ilir Bytyqit:

“News! Full House of Reps will vote today on the Bytyqi Resolution. This is 1st time the full body expresses its view of Serbia’s handling of the unresolved war crimes murders of 3 American citizens.”

Yll Agron dhe Mehmet Bytyqi, ishin pjesëtarë të Batalionit “Atlantiku”.

Erdhën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe luftuan në Kosovë.

Ata u rrëmbyen nga forcat serbe dhe më pas u vranë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme