SHBA godet “Cosa Nostra”, arreston 46 anëtarë

Janë 46 persona të arrestuar nga FBI si anëtarë të grupeve mafioze. Nga sa raportojnë mediat amerikane të arrestuarit janë pjesë e familjeve mafioze Genovese, Gambino, Luchese dhe Bonanno, pjesë e “Cosa Nostra”.

Ndërkohë mediat amerikane shkruajnë se mes të arrestuarve është dhe ish-kreu i mafias në Filadefia, Josef Merlino, i cili së bashku me Eugene O’Nofri dhe Pasquale Parello dyshohet se janë supervizorët e këtij grupi.

Sipas FBI-së, ky operacion është ekzekutuar pas disa vitesh hetime e ka përfshirë të gjithë territorin e brigjeve lindore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Të arrestuarit e mëposhtëm rrezikojnë deri në 20 vite burg:
Laurence Keith Allen,
Reynold Alberti,
Craig Bagon,
Ralph Balsamo,
Frank Barbone,
Agostino Camacho,
Anthony Camisa,
Pasquale Capolongo,
Vincent Casablanca,
Paul Cassano,
Anthony Cassetta,
Anthony Cirillo,
Alex Conigliaro,
Anthony Depalma,
Francesco Depergola,
Nicholas Devito,
Joseph Dimarco,
Joseph Falco,
Carmine Gallo,
Conrad Ianniello,
Wayne Kreisberg,
Richard Lacava,
John Lembo,
Pasquale Maiorino,
Daniel Marino,
Marco Minuto,
Michael Poli,
Ralph Santaniello
Bradley Sirkin,
John Spirito,
Vincent Terracciano,
Harold Thomas,
Vincent Thomas,
John Tognino,
Joseph Tomanelli,
Frank Trapani,
Anthony Vazzano,
Nicholas Vuolo,
Bradford Wedra

/ Top Channel

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme