Shkollat fillore në Gostivar me kushte mizore (Foto)

Arsimi në Maqedoni është duke shkuar drejt humnerës dhe kjo shihet në çdo shkollë, diku më shumë e diku më pak.

Në këtë rast bëhet fjalë për shkollën fillore ”Goce Dellçev” në Gostivar ku pas çdo reshje shiu nxënësit janë të rrezikuar nga shiu që pikon nga çatia.

Kushtet janë mizore ndërsa deri tani nuk ka reaguar askush, as ministria e Arsimit dhe Shkencës e as komuna e Gostivarit./Telegrafi

Shkolla Gostivar 5

Shkolla Gostivar 4

Shkolla Gostivar 3

Shkolla Gostivar 2

Shkolla Gostivar 1

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme