Tërmet 3.9 ball në Shkup dhe rrethinë

Mëngjesin e sotëm, në ora 6.57, qytetarët e Shkupit u shqetësuan nga një tërmet i cili u ndje fuqishëm në qytet.

Sipas Qendrës Seizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 4.4 shkallë, në thellësi prej 2 kilometra dhe ka ndodhur rreth 3 km në juglindje të Shkupit.

Tërmetin e kanë ndjerë fuqishëm edhe banorët e Tetovës si dhe fshatrat e Kosovës. Nuk ka të dhëna për dëme eventuale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme