Shoqëria civile nis lavdatat për Vetëvendosjen, akuzon PDK-në

Lëvizja Vetëvendosje është partia më transparente në Kosovë, sidomos në aspektin e shpenzimeve në fushata.

Kështu e ka paraqitur partinë që i takon Ilir Cacaj nga Vetëvendosja gjatë një debati për shpenzimet e partive gjatë fushatës së 11 qershorit organizuar nga Demokraci Plus, njofton Klan Kosova.

Në po këtë debat ka ndodhur një mospajtim mes PDK-së dhe Shoqërise Civile e cila ka akuzuar Partinë Demokratike të Kosovës se nuk janë subjekt transparent.

Por Vjosa Sheholli nga PDK ka thënë se raportet e tyre nuk janë të qasshme në internet pasi sipas saj ata kanë probleme të mëdha me uebfaqen e tyre./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme