Shpërthim i fuqishëm në New York, 29 të lënduar

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Manhattan.

Sipas Daily Mail nga shpërthimi janë lënduar të paktën 29 persona, derisa policia po heton edhe një bombë të dytë të mundshme në një që dyshohet se ndodhet në një tenxhere me presion, raporton Express.

Edhe pse kryetari Bill de Blasio  i 23rd Street and Sixth Avenue ka pretenduar se shpërthimi nuk ka lidhje me terrorizmin, ai pranoi se shpërthimi ishte ” me dashje ” dhe se qëllimi ishte për të dëmtuar sa më shumë njerëz.

Pamjet e tmerrshme që vijnë nga atje, tregojnë shpërthimin që ndodhi në një lagje të pasur të New Yorkut. Krejt kjo ka ndodhur rreth orës 8:30 (Orë lokale e vendit).

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme