Shpërthim në Prishtinë, një i plagosur

Një bombol gazi ka shpërthyer në katin e pestë të një pallati në rrugën “Beqir Kastrati“, në Prishtinë.

Mësohet se si pasojë e shpërthimit është plagosur një nga anëtarët e familjes i cili më pas është dërguar për mjekim në spital, por fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Në fotografitë e siguruara nga “kallxo.com” shihet se shpërthimi ka shkaktuar dëme të konsiderueshme.

“Rreth orës 10:15 kemi marrë informatë për një shpërthim në rrugën ‘Beqir Kastrati‘ në Prishtinë.

Në një banesë ka shpërthyer një bombol gazi dhe nga kjo është lënduar një person.

Personi i lënduar është dërguar për tretman mjekësor”, ka tënë zëdhënësja e Policisë Florie Ahmeti-Haziraj. /albeu.com/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme