Shqipëria rrit pagat për administratën, mjekët dhe mësuesit

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë vendosi këtë të mërkurë rritjen mesatarisht me 10 % të pagave për punonjësit e administratës publike, disa institucioneve të pavarura, sistemit arsimor e shëndetësor si dhe atyre në varësi të Prefektit.


Në një deklaratë për mediat, ministri i Financave, Arben Ahmetaj teksa tha se premtimi i qeverisë u bë realitet falë reformave të ndërmarra në 3 vite e gjysmë.

Ndryshe, Shqipëria ka pagë mesatare prej 357 eurosh.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme