Shqyrtohet peticioni për Astrit Deharin

Sot Komisioni për të Drejtat Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione, do të shqyrtojë peticionin e 23.774 qytetarëve për rastin Astrit Deharit.

Kërkesa të këtyre nënshkrimeve janë mbajta e një debati parlamentar, dorëheqja e ministres së Drejtësisë, Dhurata Hoxha dhe ministrit të Brendshëm, Skënder Hyseni, si shkarkimi i personave përgjegjës të burgut dhe hetimi i pavarur ndërkombëtar.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme