Simiq: Kundër Ligjit të Trepcës, kërkojmë themelimin e Asociacionit

Slavko Simiq, shef i Grupit Parlamentar të Listës Serbe, e cila tash e sa muaj ka bojkotuar insitucionet e Republikës së Kosovës, ka kërkuar të marrë fjalën në seancën e sotme parlamentare.

Simiq ka thënë se Lista Serbe do të vazhdojë të jetë kundër ligjit për Trepçën dhe kundër atij për investimet strategjike pa konsultim me komunitetin serb.

Ai ka kërkuar nga koalicioni të respektojë marrëveshjen deri në fund dhe të themelojnë Asociacionin e Komunave Serbe. Periskopi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme