Sipas exit-polleve fituese VV

Tani më jan shpallur rezultatet e gjithë exit-polleve sipas të cilëve VV është fitues i zgjedhjeve parlamentare në Kosovë.

Sipas këtyre rezultateve, LDK-ja është patia e dytë me rreth 30 për qind të votave.

Ndërkaq, PDK’ja radhitet si partia e tretë me 8 për qind diferencë nga VV’ja.

Sipas Exit Polleve, PDK ka 22.28 për qind, ndërsa koalicioni AAK-PSD i ka 10.58 për qind të votave.

Ndërsa koalicioni Nisma dhe AKR’ja, sipas sondazhit, nuk do mund ta kalojë pragun zgjedhor.

Këto exit-polle janë publikuar në orën 19:00, menjëherë pasi janë mbyllur kutitë e votimit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme