Snap në bursë, vlerësohet me 24 miliard dollar

Snap, dita- ditës po rritë të ardhurat financiare. Mëngjesin se së ejtës ka tejkaluar pritshmërinë e investitorëve duke gjeneruar 3.4 miliardë.

 

Derisa çmimi ishte 17 miliardë dollar për aksion, vlera e kompanisë në bursën e Nju Jorkut ishte 24 miliarsë dollar, dyfishin e rivalit të saj Twitter.

Vlera e Snap  është 60 herë më e lartë sesa vlera e të ardhurave duke lënë pas edhe rrjetin social më popullor në planet Facebook dhe Twitter.

Kjo shënon daljen më të madhe në bursë që nga 2012-ta. 200 milion aksionet e kompanisë u vlerësuan mbi pritshmëritë prej 14 deri në 16 dollar.

Shitja e 3.4 miliard dollarëve aksione ishte testi i parë të Snapchat dhe popullaritetin që gëzon në mesin e të rinjve të moshave 2 vjeç./Indeksonline/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme