Sot arrijnë në Prishtinë autobusët e parë

Autobusët e parë të Prishtinës arrijnë sot në Kosovë. Këtë lajm e dha vet kryetari i i Prishtinës Shpend Ahmeti në konferencën përmbyllëse të vitit ku u prezantua puna një vjeçare e komunës.

Ahmeti tha se ata kanë një kontratë me qytetarët dhe kjo është një formë e komunikimit me ta.

Sipas tij, shumica e raporteve janë arritur, por ka ende punë ndërsa janë bërë 12 raporte për fusha të ndryshme, investime kapitale, mbi 200 kilometra rrugë të shtruara etj.

Ahmeti po ashtu bëri të ditur se në janar hapet Qendra e Mjekësisë Familjare në Qendrën e Studentëve.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme