Sot gjykimi për ‘Grupin e Kumanovës’ i hapur për publikun

Javën e kaluar përfundoi marrja në pyetje e dëshmitarëve të mbrojtur në gjykimin e rastit “Lagjja e Trimave” dhe sot ky gjykim është i hapur për publikun. Gjyqi do të vazhdojë në Sallën e Madhe të seancës dëshmuese të Gjykatës së Lartë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Rasti “Lagjja e Trimave” është emëruar pas luftës dy-ditore mes policisë dhe një grupi të armatosur në lagjen e Kumanovës. Në seancat e mëparshme të gjithë të pandehurit thanë se nuk ishin fajtorë dhe se konflikti ishte i projektuar për para nga zyrtarë të lartë për Siguri dhe Kundërzbulim.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme