Sot vazhdon seanca për Grupin e Kumanovës

Tashmë është bërë traditë që sa herë që ka seanca gjyqësore për Grupin e Kumanovës Shkupi mbushet përplot me njësi speciale policore dhe automjete ushtarake, përcjell Telegrafi Maqedoni.Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për ngjarjet në Lagjen e Trimave. Të hënën dëshmuan Lirim Demiri, Hajrush Avdija dhe Betim Kabashi.

Avdija deklaroi se nuk ka përdorur armë dhe se në Kumanovë ka ardhur me ftesë të të afërmit të tij, Xhafer Zymberi. Ai ka thënë se nuk ndjehet fajtor, ndjenë keqardhje për të vrarit, ndërkaq thekson se në këtë shtet, për pesë minuta e bënë terrorist.

Edhe Lirim Demiri është shprehur si i pafajshëm, ndërkaq deklaron se ka shkuar me ftesë të Sevdail Miftarit dhe se është dashur të jetë në konferencë për Marrëveshjen e Ohrit

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme