Spanja fiton dhe kualifikohet, e mban Shqipërinë ende në lojë

Spanja ka arritur të arkëtojë tre pikët e radhës, kështu edhe duke gjetur kualifikimin tutje në 1/8 e finales.

Kombëtarja spanjolle e mposhti Italinë me rezultat minimal prej 1-0, duke e mbajtur po ashtu edhe Shqipërinë ende në lojë, shkruan Gazeta Express.

Në një ndeshje ku “Stuhia e Kuqe” pati disa raste të mira shënimi, e dominoi ndeshjen, duke limituar sulmet e Italisë përgjatë 90 minutave.

Golin për Spanjën e shënoi mbrojtësi italian, Calafiori, i cili gabimisht e dërgoi topin në rrjetën e portierit, Gianluigi Donnarumma.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme