Stuhia në Francë lëndon 50 persona, lë pa rrymë 200 mijë familje

Pjesa veriore e Francës u godit nga një stuhi, nga e cila janë lënduar dhjetëra qytetarë dhe më shumë se 200,000 familje kanë mbetur pa energji elektrike.

Ministri i Brendshëm francez tha se nga stuhia janë lënduar rreth 50 persona./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme