Super-truk për të përgatitur lulelakrën – kështu do ta donin të gjithë (Video)

Grini një lulelakër. Qitni gjysmë luge kripë dhe lëreni që qëndrojë 20 minuta. Vendoseni në një leckë dhe shtrydhjani tepricën e ujit.

Lulelakrës së shtrydhur shtoni:

▪ 2 lugë vaj ulliri
▪ 1/3 e filxhanit alium
▪ 3 thelpinj të grirë hudhre
▪ 1 lugë borzilok të tharë
▪ ½ luge kripë
▪ ½ luge piper
▪ ½ luge parmezan të grirë
▪ 2 vezë

Të gjitha përzieni bashkë. Kthejeni tepsinë mbrapsht dhe në të qitni letër të yndyrtë. Me duar formësoni qofteret. Piqni 35-40 minuta në 200 gradë celsius.

BorzilokLulelakra