Sandviç në kulaç për të cilin janë çmendur miliona njerëz. Gatuani edhe ju (Video)

E martë, 15 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Për këta sandviçë të shijshëm ju nevojiten:

– 1 pogaçe e ndarë në kuleç dhe njëra ndër 4 lloje shtojcash:

– 2 file mishi të bardhë pule të zier dhe e prerë në kube,
– 1/3 e filxhanit shtojcë skare,
– 1/2 qepe të kuqe,
– 6 feta kaçkavall të bëra me piper,
– ¼ e filxhanit majdanoz të freskët,
– Pak gjalpë të shkrirë për lyerje,
– Omëletë nga 9 vezë,
– 6 feta proshutë,
– 6 fletë kedri të shkrirë apo çfarëdo djathi tjetër,
– 8 feta proshutë të zier,
– 90 g spinaq të freskët,
– Pak gjalpë të shkrirë për lyerje,
– Pak piper të zi;
– 2 file pule të përgatitur në skarë dhe borzilok i prerë trashë, për lyerje,
– ½ e filxhanit gjalpë të shkrirë të përzier me 3 thelpinj hudhre të ndrydhur,
– 240 g Mozzarella
– 2 lugë borzilok të freskët,
– 2 lugë parmezan,
– 500 g mish viçi të bluar,
– 2 lugë të vogla kripë,
– 2 lugë të vogla piper,
– 2 lugë të vogla hudhër pluhur,
– ½ qepë,
– 6 fletë kedri apo çfarëdo kaçkavalli tjetër të shkrirë,
– Pak gjalpë të shkrirë për lyerje,
– Susam.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme