Të paktën 20 të vdekur dhe 119 të plagosur nga shpërthimet në Kabul

Të paktën 20 persona u vranë dhe 119 të tjerë janë plagosur në tre shpërthime që u regjistruan sot në Kabul, gjatë ceremonisë mortore të një personi i cili u vra një ditë më parë gjatë protestave për shkarkimin e qeverisë afgane.

 

“Informacionet e para bëjnë të ditur për të paktën dhjetë të vdekur”, tha Najib Danish zëdhënës i Ministrisë së Brendshme afgane.

“Një numër i konsiderueshëm personash u vranë gjatë ceremonisë funebre të Salim Ezadyarit”, djali i një politikani të shquar afgan”, u shpreh për median dëshmitari Abdul Wudood.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme