Thaçi flet rreth vrasjes së gazetarëve gjatë luftës në Kosovë

Ani pse kanë kaluar 18 vjet nga përfundimi i luftës në Kosovë në publikun kosovarë dhe në atë serbë nuk është duke folur për gazetarët e zhdukur dhe të vrarë.

Gazetarë serbë ishin në mesin e viktimave të krimeve të luftës, ndërsa ata shqiptarë viktima të spastrimeve politike.

E përbashkëta e gazetarëve shqiptarë dhe atyre serbë është se hetimet nuk kanë përfunduar dhe as që janë zbuluar autorët e krimit.

Rreth kësaj çështjeje në “Insajder pa kufizim”, një projekt i përbashkët i produksionit “Insajder” dhe Radios Evropa e Lirë flet presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Ky dokumentar do të transmetohet nesër në televizionin N1.