“The Guardian” raporton për dy shqiptarët që deshën ta çojnë në ajër një qendër të madhe tregtare

Për dy vëllezërit kosovarë të arrestuar në Gjermani për terrorizëm ka raportuar edhe gazeta prestigjioze “The Guardian”

Plani i vëllezërve kosovarë ishte që ta çojnë në ajër qendrën tregtare në Oberhausen të Gjermanisë. Kështu ka thënë policia gjermane, e cila që nga sulmi në Berlin ka filluar kërkimin e terroristit Anis Amri në të gjithë vendin.

Gazeta “The Guardian” thotë se shënjestra e tyre ishte qendra tregtare “CentrO” e cila është njëra ndër më të mëdhatë në Gjermani, me rreth 250 dyqane, transmeton Gazeta Express.

Kosovarët janë identifikuar që janë të moshës 28 vjeçare dhe 31 vjeçare.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme