Themeluesi i PDK’së kujton takimin me Ibrahim Rugovën (Foto)

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka kujtuar takimin me ish-presidentin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ai ka kujtuar kohën kur është takuar me ish-liderin e LDK-së dhe presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

“KTHIM PRAPA NË HISTORI: Takim dyditorë në Llugano të Zvicrës, në shtator të vitit 1990. Me z. Rugova biseduam për mundësitë e organizimit të rezistencës në Kosovë”, ka shkruar Haliti në llogarinë e tij në Facebook. 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme