Thuani lamtumirë syzeve, ja receta natyrale për sytë (Foto)

Sakte.net / E shtune 17 Shtator 2016 /13:20

Tani mund t’i thoni lamtumirë syzeve dhe të përmirësoni shikimin me këtë recetë të përkryer. Kjo mënyrë vjen nga një kirurge e njohur ruse dhe një bashkëpunëtor i saj, të cilët preferojnë që para secilës seancë mjekësore t’ju ofrojnë pacientëve këtë recetë që përmirëson shikimin.

Sipas tyre kjo recetë përmirëson shikimin dhe parandalon humbjen e shikimit. Ja cila është receta që nuk është shumë e kushtueshme.

Përbërësit që ju duhen janë:

100gr aloe vera

500gr arra të grimcuara

300gr mjaltë

3-4 copë lëng limoni

Mënyra se si përgatitet:

Gjethet e aloe vera, e cila cilësohet si një bimë çudibërëse i vendosni në një enë me ujë që ka temperaturën e dhomës dhe më pas shtoni përbërësit tjerë. Kjo përbërje duhet të qëndrojë në frigorifer nga 10 deri në 12 ditë.

Këtë kurë duhet ta konsumoni 30 minuta para secilit vakt, 3 herë në ditë dhe kura duhet të përdoret deri në momentin kur e kuptoni që shikimi juaj është shumë i kthjellët.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme