Thyen rekord, lëviz në ajër me 400 km/orë (Video)

Një aerobat britanik ka thyer një rekord botëror për fluturimin më të shpejtë me kostumin e tij me krahë mbi qiell. Ai ka lëizur me një shpejtësi prej 400 km/orë mbi Kaliforni. Guximtari aerobat i quajtur Fraser Corsan, hyri n librin e rekordeve për aventurën e tij.

Për 42 -vjecarin nuk ishte hera e parë, pasi ai ka humbur në tre herë të tjera.

Nëse vepra e tij do të hyjë në librin Guinness, ai do të vendosë një pikë referimi të re fluturimin më të shpejtë me një këmishë dhe është bërë personi më i shpejtë në botë për të lëvizur horizontalisht pa përdorimin e makinerisë.
https://www.youtube.com/watch?v=_QjKoFl9758

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme