TRUDEAU: KANADAJA DO T’I PRANOJË REFUGJATËT PA DALLIM FEJE

Pasi presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump ndaloi hyrjen e refugjatëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau i porositi refugjatët: “Kanadaja do t’u pranojë”, raporton Anadolu Agency (AA). Kryeministri i Kanadasë në llogarinë e tij zyrtare në Twitter reagoi pas Trump vendosi ndalimin e vizave për refugjatët nga vende kryesisht muslimane. “Ata që largohen nga persekutimi, terrori dhe puna dëshiroj t’i porosis: Kanadaja do t’u pranojë, pavarësisht nga feja. Diversiteti është forca jonë. Mirë se vini në Kanada”, shkroi Trudeau.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme