Trump: Hetim për shkeljet e mundshme zgjedhore

“Do të kërkoj një hetim të gjerë në lidhje me mashtrimet zgjedhore, kryesisht për zgjedhësit e nënshkruar për të votuar në dy shtet”, ka deklaruar Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump sot njoftoi se do të kërkojë një mega hetim në lidhje me pretendimet e mashtrimeve zgjedhore gjatë zgjedhjeve të nëntorit në SHBA, ku asnjë provë nuk është bërë publike deri më tani.

“Do të kërkoj një hetim të gjerë në lidhje me mashtrimet zgjedhore, kryesisht për zgjedhësit e nënshkruar për të votuar në dy shtete, të paligjshmit, ato të regjistruar në listat zgjedhore si dhe ato që kanë vdekur ( disa prej tyre prej shumë kohësh)”, bëri të ditur në Twitte miliarderi republikan.

Ai shtoi se më funksion të rezultateve do të forcojnë procedurat e votimit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme