Ushtria turke ka vrarë 18 militantë të ISIS në Siri

E shtune, 12 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Ushtria turke ka vrarë 18 militantë të ISIS në Sirinë veriore gjatë 24 orëve të fundit, ka bërë të ditur sot ushtria turke , e cila ka intensifikuar sulmet ndaj grupit militant.

Katër ndërtesa dhe një makinë që janë përdorur nga ekstremistët janë shkatërruar nga sulmet, ka thënë ushtria turke në deklaratë. /MiddleEastMonito

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme