Vazhdon gjykimi i të akuzuarve për krimet në Srebrenicë

Gjykimi i tetë anëtarëve të Brigadës Speciale të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë të akuzuar për krime kundër civilëve në fshatin Kravicë afër Srebrenicës vazhdon sot para Departamentit për Krime të Luftës të Gjykatës së Lartë në Beograd.

Në këtë proces, akuzohen Nedeljka Milidragoviq, Aleksa Golijanin, Milivoje Batiniq, Aleksandra Daçeviq, Bora Miletiq, Jovana Petroviq, Dragomir Paroviq dhe Vidosava Vasiq, raporton “Tanjug”,

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme